fbpx
Zmeň svoj život
Zdravoveda

Prírodné liečebné metódy pri ochorení na Covid-19

Upozornění: před zahájením procedury se prosím nejprve pomodlete! Tyto metody jsou pouze nástrojem, Ježíš je tím uzdravujícím lékařem.

Co dělat, když onemocníte Covid-19?

Pokud se jako neočkovaná osoba dostanete do kontaktu s pozitivně testovanou osobou, vydezinfikujte si krk sklenicí vody obsahující 1 polévkovou lžíci 3% peroxidu vodíku – tento roztok kloktejte. A to i v případě, když jste měli po dobu kontaktu nasazenou roušku. Rouška neposkytuje stoprocentní ochranu. Také ruce musí být přinejmenším důkladně umyty mýdlem, protože i přenos dotekem může vést ke gastrointestinálním infekcím.

Pokud jste infikováni, kloktejte 3x denně sklenici vody s 3% peroxidem vodíku H2O2. Nejlepší prevencí je vysoká hladina vitaminu D, nejméně 60 ng/ml, lépe 80. V případě nemoci užívejte 3x denně 1000 mg vitaminu C a 3x denně 1 tabletu OPC (extrakt z hroznových jader). Lipozomální vitamin C je lepší (2x denně 1 tableta), protože tělo může vitamin C také ukládat. OPC zesiluje účinek vitaminu C až 20krát a zabraňuje vzniku trombóz.

Jednou denně užívejte tabletu zinku, která odpovídá 10 mg čistého zinku. K tomu 3x denně ACC šumivé tablety, které podporují nejen vylučování hlenu, ale také tvorbu glutathionu, což je nejsilnější antioxidant našeho těla. V případě bolesti v krku užívejte Cistus pastilky.

Pokud pacient netrpí srdečním onemocněním a nemá horečku vyšší než 38°C, můžete provádět hypertermní lázeň každé 2 dny. Důležité je, aby hlava byla opravdu studená, viz popis níže. Nikdy však neprovádějte sami, pouze za pomoci další zdravé osoby. Pokud jste sami, je lepší použít kontrastní lázně: ponořit nohy na 3 minuty do 40°C horké vody a na 30 sekund do 14°C studené vody, 6x opakujte. U diabetiků nepřekračujte teplotu 39°C.

Chlorofyl je látka, která barví listy do zelena. Čistí naši krev a zlepšuje její schopnost přijímat kyslík. Můžete si vzít hrst zelených listů, např. pampelišky, hlávkového salátu, špenátu atd. a rozmixujte je v mixéru s šálkem vody, přitom se uvolní chlorofyl. Pak vše sceďte, přidejte trochu citronové šťávy pro chuť a zelený nápoj vypijte. Opakujte jednou denně.

Další tipy:
– V noci spěte při otevřeném okně, přes den dbejte na přísun čerstvého vzduchu.
– Extrakt z grapefruitových semínek je přírodní antibiotikum, které ničí i viry. V případě infekce užívejte 3×2 tablety.
– Kupte si čaj Artemesia anua (dobrá volba je od společnosti Anamed – mají nejlepší kvalitu, bez stonků), připravte podle pokynů na obalu a pijte 3x denně 1 šálek.
– Paracetamol 500 mg 4×1 tableta při teplotě nad 38,5 °C nebo při silných bolestech hlavy a končetin.
– Výborně pomáhá také přírodní antibiotikum, které je popsáno v dalším receptu.

Přírodní antibiotikum na infekce horních cest dýchacích:
– 1 grapefruit, oloupaný
– 1 pomeranč, oloupaný
– 1 citron, pouze šťáva
– ½ cibule
– 1 stroužek česneku

Vše rozmixujte v mixéru do krémové konzistence. Pokud máte, můžete přidat 3 kapky mátového oleje, ne více. Výsledkem je smoothie, které vydrží ve šroubovací sklenici v lednici 3 dny. Pacient by měl užívat jednu polévkovou lžíci každou hodinu. Chuť můžete zjemnit medem. Žvýkání čerstvé natě petržele pomáhá proti zápachu z úst po česneku. Vitamin C je rozpustný ve vodě, proto by se měl užívat průběžně, aby jeho hladina zůstala vysoká a imunitní systém povzbuzen. Pomáhá při virových i bakteriálních infekcích. Lze podávat i dětem.

Co dělat při infekcích vedlejších nosních dutin (kašel, rýma, chrapot)

– Nakrájejte 1 bramboru na kostky, nemusí být předem oloupaná
– Oloupejte a rozčtvrťte 1 cibuli

Přiveďte k varu 1 litr vody s 1 lžící soli, bramborou a cibulí. Inhalujte 20 minut s ručníkem přes hlavu. Poté nezapomeňte obličej opláchnout studenou vodou. Jakákoli forma kontrastu chladu a horka posiluje imunitní systém. Vždy začněte horkým a skončete studeným. Pomáhá také nosní sprcha. Pokud zůstává Eustachova trubice stále uzavřená, vezměte si prosím nosní kapky s dekongestivem, jinak hrozí zánět středního ucha.

Co dělat při kašli?

Smíchejte ¼ hrnku horké vody o teplotě cca 40°C (měli byste v ní ještě udržet prst, aniž byste se popálili) se lžící medu. Do této tekutiny přidejte 5 kapek eukalyptového oleje. Tento nápoj působí v krku jako balzám a je dobré užívat jej opakovaně. Hlenu dobře zbaví také čaje z lékárny, které obsahují sladký kořen.

Co dělat v případě horečky?

Vypijte 30 ml vody na 1 kg tělesné hmotnosti, zejména pokud dochází k pocení. Každou hodinu vypijte sklenici vody (abyste nezapomněli, můžete si nastavit časovač). Lepší alternativou studených obkladů na lýtka je přikládat horké a vlhké obklady na břicho a studené a vlhké obklady na hlavu; led nepřikládejte přímo na hlavu.

Tato léčba je pro pacienta mnohem příjemnější a také účinnější pro snížení horečky. Naše tělo reaguje jako termostat v žehličce. Prostřednictvím horkých a vlhkých obkladů tělo přestane produkovat teplo a zmizí tak zimnice, což vede k poklesu tělesné teploty. Důležitý je také čerstvý vzduch v pokoji pacienta, a to zejména i v noci.

Co dělat při bolesti v krku?

Vyčistěte si jazyk zubním kartáčkem a plak stáhněte obrácenou čajovou lžičkou. Kloktejte čistou citronovou šťávou. Cucejte tablety dřevěného uhlí. Dřevěné uhlí absorbuje toxiny bakterií a virů. Lžíce 3% peroxidu vodíku ve sklenici vody je vynikajícím prostředkem ke kloktání a odstraňuje viry a bakterie v krku. Funguje také na koronaviry, které se množí právě v krku. P

řírodní likvidátor virů a bakterií je extrakt z grapefruitových semínek, lze užívat i při prvních příznacích nachlazení. Je k dispozici také v tekuté formě, pak užívejte 1 kapku na 1 kg tělesné hmotnosti. Nejlepší je užívat ho s pomerančovým džusem, protože kapky chutnají velmi hořce. Lze doporučit i pro děti.

Hypertermní lázeň

Účinek:
– Rozšiřuje cévy, čímž snižuje krevní tlak
– Zrychlení srdečního tepu o 10 úderů na stupeň zvýšení teploty
– Celkové zvýšení tělesné teploty (umělá horečka)
– Produkuje se více leukocytů a jejich rychlost pohybu se zvyšuje
– Rakovinné buňky jsou citlivé na teplotu a začínají odumírat
– Viry, bakterie a plísně jsou ničeny teplem
– Tyto koupele jsou velmi účinné, ale pro pacienta namáhavé

Použití při: chřipce (počáteční teplota pacienta do 38,5 °C), rakovině, pásovém oparu, Covidu-19 a různých infekcích včetně onemocnění Candida

Materiál:
– Vana s teploměrem na měření teploty vody
– Velký ručník na přikrytí pacienta ve vodě
– Velký hrnek s rukojetí na oplachování vyčnívajících částí těla
– Sklenice vody s brčkem
– Teploměr
– Miska se studenou vodou
– Malý ručník na turban
– Časovač
– Ručník na osušení
– Hodinky s vteřinovou ručičkou
– Mísa s ledem

Postup:
– Naplňte vanu vodou o teplotě 38°C
– Změřte pacientovi počáteční teplotu a puls
– Nechte pacienta vstoupit do vany a přikryjte ho ručníkem
– Pomodlete se za celou proceduru
– Nastavte časovač na 30 minut
– Zvyšte teplotu vody na 40 °C
– Kolem hlavy omotejte ručník namočený v ledové vodě a vyždímaný. Zadní část hlavy pacienta se položí doprostřed složeného ručníku přeloženého podélně a pak spojíte pravý a levý konec ručníku na čele.
– Každých 10 minut ručník znovu ponořte do ledové vody
– Každých 5 minut si počítejte puls, nepoužívejte palec, ale konečky prstů. Puls hledejte na vnitřní straně palce na zápěstí. Počítejte první takt nula, jedna, dva, …. až do uplynutí 15 sekund. Vynásobte počet úderů 4, pak získáte počet úderů za minutu.
– Při srdeční frekvenci 120/min (počítejte po dobu 30 sekund) zastavte koupel.
– Pokud má pacient slabé srdce, můžete mu v oblasti srdce přiložit ledový obklad.
– Každých 10 minut měřte tělesnou teplotu a teplotu vody.
– Udržujte teplotu vody na 40°C.
– Části těla, které nejsou pod vodou, přelijte vodou pomocí hrnku.
– Během koupele nabídněte pacientovi vodu k pití.
– Koupel ukončete, jakmile srdeční frekvence dosáhne 120 nebo tělesná teplota dosáhne hodnoty 39°C. Také v případě, že pacientovi není dobře. Celková doba aplikace je maximálně 30 minut.
– Na konci koupele zůstane pacient ležet a voda se z vany vypustí.
– Pak studenou vodou osprchujte nohy od chodidel, záda přikryjte studeným ručníkem a poté je přelijte ledovou vodou.
– Nyní se pacient může posadit na okraj vany a dát nohy na zem.
– Po osušení si oblékněte župan a nechte 2 hodiny odpočívat. Pacient se hodně zapotí, pak se osprchuje a oblékne.

Poznámky:
– Nenechávejte pacienta během koupání o samotě, a to zejména při vstávání a opouštění vany. V případě potřeby pacienta podepřete, zvláště pokud si stěžuje na závratě.
– Pokud teplota lázně nedopatřením stoupne na 42°C, může dojít k paradoxní reakci. Pacient může dostat zimnici, pak znovu snižte teplotu studenou vodou.
– Pokud pacient vstane přímo z horké vody bez studené aplikace, pak hrozí nebezpečí zhroucení, proto nejprve vypusťte vodu a dejte studenou sprchu.
– Pokud pacient ve vodě upadne do bezvědomí (to se mi nikdy nestalo), vypusťte vodu z vany, přidržte pacientovi bradu a polévejte jeho hlavu studenou vodou. Pokud to nestačí, dejte do vany stoličku a nahoru na ni položte pacientovy nohy.
– Pokud to vše nepomůže, zavolejte záchranku, pak má pacient jiný, závažnější problém.
Snížení horečky horkým obkladem na břicho a studeným turbanem

Účinek:
– Snižuje horečku.
– Naše tělo si vytváří horečku, aby zničilo původce infekce.
– Problémem je, že náš mozek je tvořen bílkovinami, když se horečka příliš zvýší, dojde ke vzniku bílkovinných sraženin, což vede k neurologickým příznakům (febrilní křeče, zmatenost).
– Studený turban chrání mozek před přehřátím.
– Naše tělo funguje podobně jako termostat v žehličce. V případě nemoci náš mozek reguluje tělesnou teplotu a skrze svalový třes, tedy zimnici, zvyšuje teplotu.
– Přiložíme-li na břicho horké obklady, třes přestane a teplota klesne.
– Toto ošetření je pacientem vnímáno jako velmi příjemné.
– Pán Bůh ukázal tento mechanismus působení E. G. Whiteové.

Použití:
– u pacientů s horečkou; od 38,5°C se hovoří o horečce, jinak jde pouze o zvýšenou teplotu (subfebrilie)

Materiál:
– Mísa s horkou vodou
– 2 utěrky
– Přikrývka
– Miska s ledovou vodou
– Třikrát podélně přeložený ručník
– Ručník na ochranu polštáře

Postup:
– Ručníkem chraňte polštář pacienta před navlhnutím.
– Utěrku přeložte podélně do tří vrstev a ponořte do ledové vody. Vyždímejte, položte střed ručníku pod zátylek pacienta. Zkřižte oba konce vepředu nad čelem.
– Přeložte druhou utěrku na polovinu a ponořte ji do horké vody. Vyždímejte ji tak, že její konce otáčíte v opačných směrech.
– Zkontrolujte teplotu na vnitřní straně předloktí pacienta a poté mu ji opatrně položte na břicho.
– Přikryjte ji suchým ručníkem, aby byla vzduchotěsná, a pacienta přikryjte.
– Opakujte každých 10 minut, udržujte hlavu studenou a břicho horké.
– A každých 10 minut změřte pacientovi teplotu.
– Dávejte pacientovi pít vodu.
– Na závěr osušte břicho a oblékněte pacienta.
– Děti i dospělí se mohou koupat také ve vaně, která je o 1 stupeň nižší než aktuální teplota. Např. dítě má 39°C horečku, teplota koupele je 38°C.
– Teplotu měříme každých 10 minut.
– Udržujte také zde hlavu v chladu.
– Voda ve vaně se mírně zahřeje kvůli horečce pacienta, podle toho upravte teplotu vody. Malým dětem můžete také namočit čepici do ledové vody a nasadit ji, žínka na čele nestačí k dostatečnému ochlazení hlavy.

Súvisiace videá a dokumenty