fbpx
Zmeň svoj život
Knihy

Knihy v PDF

Všetky knihy v zozname nájdete na stiahnutie na tomto odkaze.

Ellen G. Whiteová (1827-1915) napísala viac ako 100.000 strán rukopisu a je autorkou mnohých diel zameraných na teológiu, vzdelávanie, zdravie, rodinu a praktické kresťanstvo. Za svojho života spísala cez 5000 článkov a je autorkou viac ako 130 kníh a jej diela boli preložené do viac ako 150 jazykov. Z Božej inšpirácie vyvyšuje Ježiša a poukazuje na Sväté Písmo ako na základ viery.

Medzi najdôležitejšie patria: Cesta ku Kristu (česky po prvý krát 1894), Pentalógia „Dráma vekov“ – Na úsvite dejín, Od slávy k úpadku, Túžba vekov, Poslovia nádeje a lásky a Veľká dráma vekov. Zomrela 16. júna 1915 v Elmshavene.

Ponúkame vám zdarma 82 kníh od EGW vo formáte pdf a doc, ktoré si môžete stiahnuť.

Žádná kniha nebyla tolik milována, nenáviděna, tak ctěna i proklínána jako Bible. Lidé pro Bibli umírali. Jiní kvůli ní zabíjeli. Inspirovala člověka k největším a nejvznešenějším činům, ale dávaly se jí za vinu i nejzavrženíhodnější a nejzvrhlejší skutky.

Žádná kniha nebyla tolik milována, nenáviděna, tak ctěna i proklínána jako Bible. Lidé pro Bibli umírali. Jiní kvůli ní zabíjeli. Inspirovala člověka k největším a nejvznešenějším činům, ale dávaly se jí za vinu i nejzavrženíhodnější a nejzvrhlejší skutky.
Kniha "Pravda triumfuje: Cirkev na púšti" odkrýva dejiny pravej Božej cirkvi od Írska až po valdencov, boj za zachovanie Biblie, soboty ako dňa odpočinku v priebehu stáročí a čistého učenia apoštolov. Prekvapujúci prierez dejinami v období od roku 538 do roku 1798 ukazuje, že Boh mal vždy ľud, ktorý zachovával celé Desatoro vrátane Božieho dňa odpočinku, soboty. Nikdy sa mu nepodarilo vyhladiť verný ľud, a tak potlačiť zachovávanie celého Božieho zákona.

Kniha „Pravda triumfuje: Cirkev na púšti“ odkrýva dejiny pravej Božej cirkvi od Írska až po valdencov, boj za zachovanie Biblie, soboty ako dňa odpočinku v priebehu stáročí a čistého učenia apoštolov. Prekvapujúci prierez dejinami v období od roku 538 do roku 1798 ukazuje, že Boh mal vždy ľud, ktorý zachovával celé Desatoro vrátane Božieho dňa odpočinku, soboty. Nikdy sa mu nepodarilo vyhladiť verný ľud, a tak potlačiť zachovávanie celého Božieho zákona.

Biblia-Božia správa pre teba, je ilustrovaná edícia Božieho Slova (už aj v slovenskom jazyku) vyvinutá špeciálne so zreteľom na staršie deti a teenagerov. Obsahuje výber príbehov zo Starého a Nového zákona, z ktorých každý obsahuje posvätný text, stručný úvod, komentár a niekoľko diskusných otázok.

Biblia-Božia správa pre teba, je ilustrovaná edícia Božieho Slova (už aj v slovenskom jazyku) vyvinutá špeciálne so zreteľom na staršie deti a teenagerov. Obsahuje výber príbehov zo Starého a Nového zákona, z ktorých každý obsahuje posvätný text, stručný úvod, komentár a niekoľko diskusných otázok.

 

Na pozadí příběhů o původním ráji, Adamovi a Evě, o potopě a Noemově arše je popsán vznik lidstva a naší civilizace. Kniha dává nahlédnout do zákulisí stavby babylonské věže a odhaluje příčiny tragických osudů pohanských měst.Na pozadí příběhů o původním ráji, Adamovi a Evě, o potopě a Noemově arše je popsán vznik lidstva a naší civilizace. Kniha dává nahlédnout do zákulisí stavby babylonské věže a odhaluje příčiny tragických osudů pohanských měst.

Stiahnuť

Druhý díl série Drama věků vtahuje čtenáře do historie izraelského národa. Vrací se do doby starozákonních izraelských králů, za jejichž vlády prosperita Izraele udivila okolní národy. Provádí čtenáře také obdobími, v nichž se izraelský národ dostal do zajetí nebo hlubokého úpadku.Druhý díl série Drama věků vtahuje čtenáře do historie izraelského národa. Vrací se do doby starozákonních izraelských králů, za jejichž vlády prosperita Izraele udivila okolní národy. Provádí čtenáře také obdobími, v nichž se izraelský národ dostal do zajetí nebo hlubokého úpadku.

Stiahnuť

 

Až se dáte do čtení, poznáte, že je to kniha mimořádně "silná". Ale ne snad počtem stran - i když jejich počet je vysoký. Tato kniha je silná především ve smyslu působivá, tedy schopná zásadním způsobem promlouvat ke čtenářům.Až se dáte do čtení, poznáte, že je to kniha mimořádně „silná“. Ale ne snad počtem stran – i když jejich počet je vysoký. Tato kniha je silná především ve smyslu působivá, tedy schopná zásadním způsobem promlouvat ke čtenářům.

Stiahnuť

Děj knihy se zaměřuje především na události ze života prvních apoštolů, kteří na svých cestách Palestinou a Malou Asií mnohokrát stanuli tváří v tvář smrtelnému nebezpečí. Byli zavíráni do vězení, hájili se před vládci tehdejšího světa, byli týráni a někteří z nich zahynuli mučednickou smrtí. Děj knihy se zaměřuje především na události ze života prvních apoštolů, kteří na svých cestách Palestinou a Malou Asií mnohokrát stanuli tváří v tvář smrtelnému nebezpečí. Byli zavíráni do vězení, hájili se před vládci tehdejšího světa, byli týráni a někteří z nich zahynuli mučednickou smrtí.

Stiahnuť

 

Značná pozornost je v knize věnována prorockému výhledu - závěrečným dramatickým událostem lidských dějin, jak je předznamenávají jedinečná biblická proroctví. Těžiště celé knihy však směřuje ke starodávné naději, se kterou žili a ke které se upínali lidé všech věků.Značná pozornost je v knize věnována prorockému výhledu – závěrečným dramatickým událostem lidských dějin, jak je předznamenávají jedinečná biblická proroctví. Těžiště celé knihy však směřuje ke starodávné naději, se kterou žili a ke které se upínali lidé všech věků.

Stiahnuť

 

Traktát Babylónského talmudu z oddílu Mišny Nezikin, kniha obsahuje paralelní hebrejsko-český text. Obsahuje základní morální stanoviska a výroky slavných učitelů, kteří se stali články tradice, předané Mojžíšem Jozuovi přes proroky až k rabínským autoritám.Traktát Babylónského talmudu z oddílu Mišny Nezikin, kniha obsahuje paralelní hebrejsko-český text. Obsahuje základní morální stanoviska a výroky slavných učitelů, kteří se stali články tradice, předané Mojžíšem Jozuovi přes proroky až k rabínským autoritám.

Stiahnuť

Boh prikázal postaviť pozemskú svätyňu ako predobraz pravej nebeskej, aby všetko, čo sa v nej nachádza, učilo človeka o Božej ceste spásy. Hlavným motívom tohto činu bola Božia láska k padlému človeku a ponúka liek na najzákernejšiu chorobu zvanú hriech.Boh prikázal postaviť pozemskú svätyňu ako predobraz pravej nebeskej, aby všetko, čo sa v nej nachádza, učilo človeka o Božej ceste spásy. Hlavným motívom tohto činu bola Božia láska k padlému človeku a ponúka liek na najzákernejšiu chorobu zvanú hriech.

Stiahnuť

Boh by chcel aj v tvojom živote urobiť niečo výnimočné. On túži nielen po užšom vzťahu s tebou - chce, aby k nemu mohli prostredníctvom teba prichádzať aj iní. Počas týchto 40 dní máš príležitosť pestovať intenzívne spoločenstvo s Bohom. Budeš tak lepšie pripravený na budúce obdobie a na dlho očakávaný druhý príchod Ježiša.Boh by chcel aj v tvojom živote urobiť niečo výnimočné. On túži nielen po užšom vzťahu s tebou – chce, aby k nemu mohli prostredníctvom teba prichádzať aj iní. Počas týchto 40 dní máš príležitosť pestovať intenzívne spoločenstvo s Bohom. Budeš tak lepšie pripravený na budúce obdobie a na dlho očakávaný druhý príchod Ježiša.

Stiahnuť

Modlitbami se obracejme k výšinám, aby nám Bůh dovolil nadýchat se nebeského ovzduší. Můžeme být k Bohu tak blízko, že naše myšlenky se v každé neočekávané zkoušce obrátí k němu tak přirozeně, jako se květina obrací k slunci.Modlitbami se obracejme k výšinám, aby nám Bůh dovolil nadýchat se nebeského ovzduší. Můžeme být k Bohu tak blízko, že naše myšlenky se v každé neočekávané zkoušce obrátí k němu tak přirozeně, jako se květina obrací k slunci.

Stiahnuť

Víno v Biblii je dílo, které by mělo pomoci lidem objevit silná morální přesvědčení, která jsou potřebná k odolání tlaku společnosti. Po pečlivém výzkumu, který sepsání předcházel, kniha poukazuje na to, že Bible důsledně vyučuje naprostou abstinenci. Důkladná četba této knihy by tak mohla vyprovokovat revoluci v povaze nejednoho křesťana, co se týká jeho vztahu vůči alkoholickým nápojům.Víno v Biblii je dílo, které by mělo pomoci lidem objevit silná morální přesvědčení, která jsou potřebná k odolání tlaku společnosti. Po pečlivém výzkumu, který sepsání předcházel, kniha poukazuje na to, že Bible důsledně vyučuje naprostou abstinenci. Důkladná četba této knihy by tak mohla vyprovokovat revoluci v povaze nejednoho křesťana, co se týká jeho vztahu vůči alkoholickým nápojům.

Stiahnuť

Ak sa niekto narodí v černošskom gete, vyrastá v neúplnej rodine a v škole ho považujú za jedného z najhorších, potom asi nie je ťažké predstaviť si, „čo asi z toho dieťaťa bude“. Život však niekedy prináša nečakané rozuzlenia. O tom hovorí aj príbeh s príznačným názvom „Zlaté ruky“, ktorými bol obdarovaný dnes už svetoznámy neurochirurg.Ak sa niekto narodí v černošskom gete, vyrastá v neúplnej rodine a v škole ho považujú za jedného z najhorších, potom asi nie je ťažké predstaviť si, „čo asi z toho dieťaťa bude“. Život však niekedy prináša nečakané rozuzlenia. O tom hovorí aj príbeh s príznačným názvom „Zlaté ruky“, ktorými bol obdarovaný dnes už svetoznámy neurochirurg.

Stiahnuť

Tato drobná kuchařka může posloužit každému, kdo si v životě přeje žít zdravě. Autorka Jana Konečná text převzala ze sanatorií preventivní medicíny a zároveň ho doplnila o recepty bezlepkové a syrové stravy.Tato drobná kuchařka může posloužit každému, kdo si v životě přeje žít zdravě. Autorka Jana Konečná text převzala ze sanatorií preventivní medicíny a zároveň ho doplnila o recepty bezlepkové a syrové stravy.

Stiahnuť

Lekárska veda dosiahla značný pokrok, napriek tomu sa objavuje čoraz viac závažných ochorení. Prečo? Čo nás môže skutočne uzdraviť? Predovšetkým správne poznanie zákonitostí nášho tela a zdravia a súvislostí, ktoré s ním v prírode súvisia.Lekárska veda dosiahla značný pokrok, napriek tomu sa objavuje čoraz viac závažných ochorení. Prečo? Čo nás môže skutočne uzdraviť? Predovšetkým správne poznanie zákonitostí nášho tela a zdravia a súvislostí, ktoré s ním v prírode súvisia.

Stiahnuť

Kniha Satanova návnada odhaľuje jednu z najzákernejších Satanových pascí, ktorá sa ťa snaží odlákať od plnenia Božej vôle. Je ňou pohoršenie a zranenie.  Ježiš povedal: "Nie je možné, aby neprišli pohoršenia...." (Lukáš 17:1). Aj napriek tomu si mnohí ľudia vôbec neuvedomujú, že sa dali zlákať Satanovou návnadou. Nenechaj sa preto klamať! Určite budeš mať v živote príležitosť pohoršiť sa. Je len na tebe, či dovolíš, aby to ovplyvnilo tvoj vzťah s Bohom. Kniha Satanova návnada odhaľuje jednu z najzákernejších Satanových pascí, ktorá sa ťa snaží odlákať od plnenia Božej vôle. Je ňou pohoršenie a zranenie.  Ježiš povedal: „Nie je možné, aby neprišli pohoršenia….“ (Lukáš 17:1). Aj napriek tomu si mnohí ľudia vôbec neuvedomujú, že sa dali zlákať Satanovou návnadou. Nenechaj sa preto klamať! Určite budeš mať v živote príležitosť pohoršiť sa. Je len na tebe, či dovolíš, aby to ovplyvnilo tvoj vzťah s Bohom. 

Stiahnuť

Táto kniha opisuje históriu vzniku Nového svetového poriadku, ktorého cieľom je ovládnuť celé ľudstvo. Nejde o domnienky, ale o opis skutočného tajných okultných spoločností a vnútorného kruhu najvplyvnejších a najmocnejších rodín na tomto svete, ktorí chcú ovládnuť a zotročiť celý svet!

Táto kniha opisuje históriu vzniku Nového svetového poriadku, ktorého cieľom je ovládnuť celé ľudstvo. Nejde o domnienky, ale o opis skutočného tajných okultných spoločností a vnútorného kruhu najvplyvnejších a najmocnejších rodín na tomto svete, ktorí chcú ovládnuť a zotročiť celý svet!

Stiahnuť

Tím autorov zhromaždil približne 2000 otázok a odpovedí, aby zistil, ako často čítame Bibliu povrchne a koľko zaujímavých a pozoruhodných vecí nám uniká.

Tím autorov zhromaždil približne 2000 otázok a odpovedí, aby zistil, ako často čítame Bibliu povrchne a koľko zaujímavých a pozoruhodných vecí nám uniká.

Stiahnuť

Učenie o trojjedinom Bohu je pod paľbou! Pozrite sa na pozadie tohto nebezpečného trendu a zistite čo o Bohu hovorí Biblia. Doug Batchelor ponúka dôkladné preskúmanie všetkých kontroverzných otázok týkajúcich sa Trojice!

Učenie o trojjedinom Bohu je pod paľbou! Pozrite sa na pozadie tohto nebezpečného trendu a zistite čo o Bohu hovorí Biblia. Doug Batchelor ponúka dôkladné preskúmanie všetkých kontroverzných otázok týkajúcich sa Trojice!

Stiahnuť

Svetu už dlho vládne ľudová mylná predstava, že menšina by mala byť podriadená väčšine, pretože počet a množstvo sú rozhodujúce v otázke: ako je to správne, ako by mal a kde je v skutočnosti pravda. História však svedčí o veľkom omyle, pretože naopak, vždy to bola menšina, ktorá bojovala pre pravdu a kto sa držal pravdy. Svetu už dlho vládne ľudová mylná predstava, že menšina by mala byť podriadená väčšine, pretože počet a množstvo sú rozhodujúce v otázke: ako je to správne, ako by mal a kde je v skutočnosti pravda. História však svedčí o veľkom omyle, pretože naopak, vždy to bola menšina, ktorá bojovala pre pravdu a kto sa držal pravdy.

Stiahnuť

Katastrofy a nepokoje, nenávist a násilí, hlad i nemoci, okultismus a spiritismus, omezování svobody, to vše v posledních letech výrazně nabývá na intenzitě a lidé se nestačí divit, co se to děje se světem. Trojandělské poselství a znamení šelmy.Katastrofy a nepokoje, nenávist a násilí, hlad i nemoci, okultismus a spiritismus, omezování svobody, to vše v posledních letech výrazně nabývá na intenzitě a lidé se nestačí divit, co se to děje se světem. Trojandělské poselství a znamení šelmy.

Stiahnuť

 

Kniha Neponáhľajte sa do rakvy by sa pokojne mohla volať Zbytočné choroby, pretože presne na to poukazuje. Moderná lekárska veda úspešne bojuje s následkami chorôb bez toho, aby sa zaoberala ich príčinami. Táto kniha sa zameriava predovšetkým na príčiny a prináša často šokujúce odhalenia.

Kniha „Neponáhľajte sa do rakvy“ by sa pokojne mohla volať „Zbytočné choroby“, pretože presne na to poukazuje. Moderná lekárska veda úspešne bojuje s následkami chorôb bez toho, aby sa zaoberala ich príčinami. Táto kniha sa zameriava predovšetkým na príčiny a prináša často šokujúce odhalenia.

Stiahnuť

Každý deň v roku sa zamyslite nad biblickým textom, ktorý je doplnený myšlienkami vybranými z kníh a rukopisov Ellen Gould Whiteovej. Tieto úryvky z kníh, listov a vízií tohto inšpirovaného spisovateľa boli napísané v Severnej Amerike pred viac ako 100 rokmi a sú plné myšlienok, ktoré nám majú čo povedať aj dnes.Každý deň v roku sa zamyslite nad biblickým textom, ktorý je doplnený myšlienkami vybranými z kníh a rukopisov Ellen Gould Whiteovej. Tieto úryvky z kníh, listov a vízií tohto inšpirovaného spisovateľa boli napísané v Severnej Amerike pred viac ako 100 rokmi a sú plné myšlienok, ktoré nám majú čo povedať aj dnes.

Stiahnuť

V tomto diele predstavujeme našim členom, priateľom i ostatným záujemcom spomenuté vieroučné výroky v rozšírenej, zrozumiteľnej a praktickej podobe a pokúsime sa poukázať na ich význam pre adventistických kresťanov v dnešnom svete.

V tomto diele predstavujeme našim členom, priateľom i ostatným záujemcom spomenuté vieroučné výroky v rozšírenej, zrozumiteľnej a praktickej podobe a pokúsime sa poukázať na ich význam pre adventistických kresťanov v dnešnom svete.

 

Zjavenie Jána je kniha výnimočná medzi všetkými knihami Písma Svätého, výnimočná vo svojej forme, symbolike a význame. Postupne, ako plynie čas a prehlbujú sa problémy a taktiež násilie vo svete, stáva sa stále viac populárnou, a to nie len v teologických kruhoch. Názor mnohých je, že jedine v nej môžeme nájsť odpovede na otázky, ako budú definitívne vyriešené nahromadené problémy sveta a ľudí.Zjavenie Jána je kniha výnimočná medzi všetkými knihami Písma Svätého, výnimočná vo svojej forme, symbolike a význame. Postupne, ako plynie čas a prehlbujú sa problémy a taktiež násilie vo svete, stáva sa stále viac populárnou, a to nie len v teologických kruhoch. Názor mnohých je, že jedine v nej môžeme nájsť odpovede na otázky, ako budú definitívne vyriešené nahromadené problémy sveta a ľudí.
Že prírodná liečba dokáže často viac ako tabletka? To je dnes už potvrdený fakt. Vyskúšajte, čo ponúka prírodná metóda liečby na jednotlivé choroby. Nájdete tu rady ako na vysoký tlak, sennú nádchu, rôzne výtoky, bolestné ulcerácie, migrénu, cukrovku, artritídu, osteoporózu, chrípku a iné.Že prírodná liečba dokáže často viac ako tabletka? To je dnes už potvrdený fakt. Vyskúšajte, čo ponúka prírodná metóda liečby na jednotlivé choroby. Nájdete tu rady ako na vysoký tlak, sennú nádchu, rôzne výtoky, bolestné ulcerácie, migrénu, cukrovku, artritídu, osteoporózu, chrípku a iné.
Varte jednoducho a zdravo a nebudete potrebovať lieky! Ako je známe zdravie začína v kuchyni a preto dovoľte otázku: Chcete byť zdraví? Táto knižočka vás prevedie jednoduchými, ale pritom dôležitými princípmi, ktoré sa dnes už z mnohých kuchýň vytratili a prinesie aj veľa dobrých receptov.Varte jednoducho a zdravo a nebudete potrebovať lieky! Ako je známe zdravie začína v kuchyni a preto dovoľte otázku: Chcete byť zdraví? Táto knižočka vás prevedie jednoduchými, ale pritom dôležitými princípmi, ktoré sa dnes z mnohých kuchýň vytratili a prinesie aj veľa dobrých receptov.
ABC Biblický atlas obsahuje viac než 170 novo spracovaných farebných máp, fotografií a ilustrácií. Ponúka prehľad významných udalostí v Biblií a predkladá ich grafické spracovanie. Zasadzuje dôležité biblické miesta a udalosti do širšieho kontextu Predného Východu, zakresluje staroveké lokality do súčasných satelitných snímkov.ABC Biblický atlas obsahuje viac než 170 novo spracovaných farebných máp, fotografií a ilustrácií. Ponúka prehľad významných udalostí v Biblií a predkladá ich grafické spracovanie. Zasadzuje dôležité biblické miesta a udalosti do širšieho kontextu Predného Východu, zakresluje staroveké lokality do súčasných satelitných snímkov.

 

197 stranový atlas s množstvom prepracovaných obrázkov a máp pre hlbšie biblické štúdium. Atlas je v angličtine. 197 stranový atlas s množstvom prepracovaných obrázkov a máp pre hlbšie biblické štúdium. Atlas je v angličtine. 

Stiahnuť

Táto kniha ponúka pohľad na neidentifikovateľné lietajúce objekty očami Biblie. Autor sa týmito javmi zaoberal od svojich 18 rokov až do 49 rokov. Pre mnohých čitateľov je možná predstava toho, že Biblia môže mať niečo spoločné s UFO absolútne nepochopiteľná. Možno budete aj vy ohromení súvislosťami, ktoré sú na stránkach tejto publikácie odhalené.Táto kniha ponúka pohľad na neidentifikovateľné lietajúce objekty očami Biblie. Autor sa týmito javmi zaoberal od svojich 18 rokov až do 49 rokov. Pre mnohých čitateľov je možná predstava toho, že Biblia môže mať niečo spoločné s UFO absolútne nepochopiteľná. Možno budete aj vy ohromení súvislosťami, ktoré sú na stránkach tejto publikácie odhalené.

Stiahnuť

Ponúkame vám prečítať si a preštudovať knihu Konfrontácia - Bitva mezi truhlou smlouvy a znamením šelmy (zatiaľ I. a II. časť ) od nórskej bádateľky a spisovateľky Rebecca Samsing, ktorá bola členom niektorých Wyattových expedícií a pútavo opisuje súvislosti Ronových objavov s novými skutočnosťami. Ponúkame vám prečítať si a preštudovať knihu Konfrontácia – Bitva mezi truhlou smlouvy a znamením šelmy (zatiaľ I. a II. časť ) od nórskej bádateľky a spisovateľky Rebecca Samsing, ktorá bola členom niektorých Wyattových expedícií a pútavo opisuje súvislosti Ronových objavov s novými skutočnosťami. 

„Dvadsaťpäť rokov som svätil nedeľu, pretože som bol obeť falošného poznania. V súčasnosti – keď poznám pravdu – nedeľa sa stala pre mňa všedným dňom a svätý – oddelený – deň je sobota. Pritom zdôrazňujem, že nie som člen Cirkvi adventistov siedmeho dňa. To zdôrazňujem preto, lebo mnohí kresťania sa mylne domnievajú, že sobota je náhrada za nedeľu len pre adventistov.“„Dvadsaťpäť rokov som svätil nedeľu, pretože som bol obeť falošného poznania. V súčasnosti – keď poznám pravdu – nedeľa sa stala pre mňa všedným dňom a svätý – oddelený – deň je sobota. Pritom zdôrazňujem, že nie som člen Cirkvi adventistov siedmeho dňa. To zdôrazňujem preto, lebo mnohí kresťania sa mylne domnievajú, že sobota je náhrada za nedeľu len pre adventistov.“

Zoznámte sa s Ježišom prostredníctvom knihy Kroky ku Kristovi. V krátkych trinástich kapitolách objavíte kroky na získanie večného priateľstva s ním. Dočítate sa o jeho láske, o pokání, viere a prijatí, o duchovnom raste, modlitbe, a dozviete sa, ako sa vysporiadať s pochybnosťami, a ako stráviť život v radosti s najlepším priateľom, Ježišom.Zoznámte sa s Ježišom prostredníctvom knihy Kroky ku Kristovi. V krátkych trinástich kapitolách objavíte kroky na získanie večného priateľstva s ním. Dočítate sa o jeho láske, o pokání, viere a prijatí, o duchovnom raste, modlitbe, a dozviete sa, ako sa vysporiadať s pochybnosťami, a ako stráviť život v radosti s najlepším priateľom, Ježišom.

Stiahnuť

Kniha jedinečným spôsobom predstavuje život a dielo osobnosti, ktorá zásadne ovplyvnila históriu ľudstva – Ježiša z Nazareta. Jeho život má dodnes vplyv na naše myslenie, filozofiu, históriu, kultúru, hudbu a ďalšie oblasti umenia, ale predovšetkým na našu morálku a etické postoje. Kniha jedinečným spôsobom predstavuje život a dielo osobnosti, ktorá zásadne ovplyvnila históriu ľudstva – Ježiša z Nazareta. Jeho život má dodnes vplyv na naše myslenie, filozofiu, históriu, kultúru, hudbu a ďalšie oblasti umenia, ale predovšetkým na našu morálku a etické postoje.

Stiahnuť

 

Kniha „Veľký spor vekov“ bola preložená do vyše 80 jazykov a len od roku 2011 z nej bolo vydaných už viac ako 150 miliónov výtlačkov. Poodhaľuje aj tajomstvo pôsobenia zla, a to od jeho začiatku až do doby konca sveta. Odhalí Vám tajomný svet zlých duchovných bytostí, ktoré práve v tejto dobe zintenzívňujú svoje prejavy.Kniha „Veľký spor vekov“ bola preložená do vyše 80 jazykov a len od roku 2011 z nej bolo vydaných už viac ako 150 miliónov výtlačkov. Poodhaľuje aj tajomstvo pôsobenia zla, a to od jeho začiatku až do doby konca sveta. Odhalí Vám tajomný svet zlých duchovných bytostí, ktoré práve v tejto dobe zintenzívňujú svoje prejavy.

Stiahnuť

Ako by mal priemerný človek reagovať na správy od zjavení, ktoré navštevujú krajiny? Sú nevysvetliteľné. Napriek tomu si predsa len milióny veriacich začína pripúšťať, že sa možno niečo deje. Súčasné zjavenia Márie boli nezávisle na sebe takmer vo všetkých obývateľných krajinách sveta. Správy o nadprirodzených udalostiach po celom svete priťahujú milióny ľudí na miesta, kde sa má Panna Mária zjavovať.Ako by mal priemerný človek reagovať na správy od zjavení, ktoré navštevujú krajiny? Sú nevysvetliteľné. Napriek tomu si predsa len milióny veriacich začína pripúšťať, že sa možno niečo deje. Súčasné zjavenia Márie boli nezávisle na sebe takmer vo všetkých obývateľných krajinách sveta. Správy o nadprirodzených udalostiach po celom svete priťahujú milióny ľudí na miesta, kde sa má Panna Mária zjavovať.

 

Prvá časť tejto knižky „Z Edenu do Edenu“ prináša panoramatický pohľad na Boží plán spasenia. Všetkých, čo sa začítajú do príbehu o jedinečnom Božom pláne na záchranu človeka pred hriechom a smrťou, ohromí Božia láska, ktorá sa prejavila v živote jeho Syna Ježiša Krista. Druhá časť „Od prvého Adama k druhému Adamovi“ opisuje spôsob tejto záchrany.Prvá časť tejto knižky „Z Edenu do Edenu“ prináša panoramatický pohľad na Boží plán spasenia. Všetkých, čo sa začítajú do príbehu o jedinečnom Božom pláne na záchranu človeka pred hriechom a smrťou, ohromí Božia láska, ktorá sa prejavila v živote jeho Syna Ježiša Krista. Druhá časť „Od prvého Adama k druhému Adamovi“ opisuje spôsob tejto záchrany.

Stiahnuť

Znovuzrodený človek, kresťan, uteká z hriešneho sveta, no skoro na neho prichádzajú rôzne, veľké pokušenia. Verne všetky prekoná, napokon dosahuje vytúžený cieľ. Tí, ktorí milujú svet, pokrytci a samo spravodliví, aj keď sa niekedy vzchopia, časom opustia cestu života. Odpadávajú a skončia vo večnom zatratení. Kniha je osvedčeným radcom pre každého hľadajúceho človeka aj úprimne zápasiaceho kresťana.Znovuzrodený človek, kresťan, uteká z hriešneho sveta, no skoro na neho prichádzajú rôzne, veľké pokušenia. Verne všetky prekoná, napokon dosahuje vytúžený cieľ. Tí, ktorí milujú svet, pokrytci a samo spravodliví, aj keď sa niekedy vzchopia, časom opustia cestu života. Odpadávajú a skončia vo večnom zatratení. Kniha je osvedčeným radcom pre každého hľadajúceho človeka aj úprimne zápasiaceho kresťana.

 

Stalo sa vám niekedy, že ste čítali o prvej Cirkvi a hovorili ste si: „Tam by som chcel byť, to by som chcel zažiť“? Vtedy sa prejavovala prítomnosť Ducha Božieho, nadšenie a rast. A v kontraste s tým, pri pohľade na naše prežívanie viery, sa nám niekedy môže zdať, že naša viera šedne a stráca chuť, a že náš život s Bohom je stále viac stereotypný a my odkladáme zmenu. Stalo sa vám niekedy, že ste čítali o prvej Cirkvi a hovorili ste si: „Tam by som chcel byť, to by som chcel zažiť“? Vtedy sa prejavovala prítomnosť Ducha Božieho, nadšenie a rast. A v kontraste s tým, pri pohľade na naše prežívanie viery, sa nám niekedy môže zdať, že naša viera šedne a stráca chuť, a že náš život s Bohom je stále viac stereotypný a my odkladáme zmenu.

Stiahnuť

Najprevratnejší objav v histórii ľudstva. Prečo nevyšiel na povrch? Kde je ukrytá archa zmluvy a kedy bude ukázaná svetu? ( výňatok )

Nečakaný dôkaz
Čo sa skutočne stalo behom potopy? Nové archeologické dôkazy vyvracajú teóriu evolúcie krok za krokom. Prečo sa stále učí na školách? Kto je za tým?
Najprevratnejší objav v histórii ľudstva. Prečo nevyšiel na povrch? Kde je ukrytá archa zmluvy a kedy bude ukázaná svetu? ( výňatok )
Pravda skrytá v znameniach zverokruhu ( výňatok )
Kde je skutočné miesto prechodu Izraelitov cez Červené more? Aké nálezy svedčia v prospech Biblie? Nachádza sa hora Sinaj v Saudskej Arábii? Sodoma a Gomora objavená!

Ján Krstiteľ z Božieho poverenia prorokoval, že Ježiš je Baránok Boží, ktorý bude krstiť Duchom Svätým. Ak budeš túto knihu čítať pozorne, zistíš, že za týmito prorokovými slovami sa skrýva veľmi silné posolstvo! V súvislosti s „krstom Duchom Svätým“ mnohí úprimní kresťania počuli, možno aj zažili veľa nepríjemných vecí. S touto témou už nechcú mať nič spoločné.Ján Krstiteľ z Božieho poverenia prorokoval, že Ježiš je Baránok Boží, ktorý bude krstiť Duchom Svätým. Ak budeš túto knihu čítať pozorne, zistíš, že za týmito prorokovými slovami sa skrýva veľmi silné posolstvo! V súvislosti s „krstom Duchom Svätým“ mnohí úprimní kresťania počuli, možno aj zažili veľa nepríjemných vecí. S touto témou už nechcú mať nič spoločné.

Stiahnuť

Trápia vás okultné a špiritistické tajomné prejavy? Viete o satanovi? Tu je pomoc! Stále viac a viac ľudí prepadá nevere, okultizmu, špiritizmu a dokonca satanizmu. Je šokujúce, že u každého, kto sa týmito vecami zaoberá, sa prejavujú silné negatívne dôsledky. Základná otázka znie: Ako je možné zbaviť sa tejto okultné záťaže? Trápia vás okultné a špiritistické tajomné prejavy? Viete o satanovi? Tu je pomoc! Stále viac a viac ľudí prepadá nevere, okultizmu, špiritizmu a dokonca satanizmu. Je šokujúce, že u každého, kto sa týmito vecami zaoberá, sa prejavujú silné negatívne dôsledky. Základná otázka znie: Ako je možné zbaviť sa tejto okultné záťaže?

V posledných rokoch sa na knižnom trhu ustavične objavujú novinky na tému „Umieranie“, „Smrť“, a „Posmrtný život“. Záujem o tieto otázky neochabuje ani u lekárov či vedcov, ani u širokej verejnosti. Z celého radu mnohých autorov však len máloktorí hľadia k Svätému písmu ako k jedinému základu pre hľadanie odpovedí na tieto životne dôležité otázky.V posledných rokoch sa na knižnom trhu ustavične objavujú novinky na tému „Umieranie“, „Smrť“, a „Posmrtný život“. Záujem o tieto otázky neochabuje ani u lekárov či vedcov, ani u širokej verejnosti. Z celého radu mnohých autorov však len máloktorí hľadia k Svätému písmu ako k jedinému základu pre hľadanie odpovedí na tieto životne dôležité otázky.

Stiahnuť

 

Dr. Norman W. Walker bol jeden z najvýznamnejších lekárov zaoberajúcich sa zdravím a výskumom výživy v USA. Jeho knihy boli vzorom mnohým lekárom, vedcom a autorom.Dr. Walker napísal poslednú knihu vo svojich 113 rokoch. Až do svojej smrti v roku 1984 bol nesmierne činný. Dožil sa 118 rokov. Dnes ho radíme medzi priekopníkov prirodzenej životosprávy.Dr. Norman W. Walker bol jeden z najvýznamnejších lekárov zaoberajúcich sa zdravím a výskumom výživy v USA. Jeho knihy boli vzorom mnohým lekárom, vedcom a autorom.Dr. Walker napísal poslednú knihu vo svojich 113 rokoch. Až do svojej smrti v roku 1984 bol nesmierne činný. Dožil sa 118 rokov. Dnes ho radíme medzi priekopníkov prirodzenej životosprávy.

Osobnosť Ježiša z Nazareta viac ako dvetisíc rokov vyvoláva v ľuďoch rozporuplné reakcie. Jedni ho milujú, sú pre neho ochotní vzdať sa všetkého, napríklad aj vlastného života, iní nevedia, čo si o ňom majú myslieť, a ďalší ním opovrhujú, nechápu ho a obracajú sa k nemu chrbtom. Osobnosť Ježiša z Nazareta viac ako dvetisíc rokov vyvoláva v ľuďoch rozporuplné reakcie. Jedni ho milujú, sú pre neho ochotní vzdať sa všetkého, napríklad aj vlastného života, iní nevedia, čo si o ňom majú myslieť, a ďalší ním opovrhujú, nechápu ho a obracajú sa k nemu chrbtom Kto to len bol? Aký mal jeho život zmysel? Má vôbec cenu sa o neho ešte dnes, na začiatku dvadsiateho prvého storočia, zaujímať?

Cesta do nadprirodzeného sveta je dramatickým prežitkom niekdajšieho uctievača satana. Autor knihy vyrastal v zbožnej katolíckej rodine, časom však stráca vieru a ocitá se v zajatí satanovho kultu. Milostivým Božím vedením však nachádza cestu k šťastnému kresťanskému životu. Jeho osobné svedectvo ukazuje, ako Boh zachraňuje, žehná a čelí vyhrážkam zlého.Existuje nadprirodzený svet, ktorý je za bežných okolností skrytý našim očiam? Aké bytosti, mocnosti či sily ho obývajú? Je špiritizmus iba neškodnou zábavou? Je rozumné vstupovať do kontaktu s démonmi? Existuje niekto, kto je schopný bezmocného človeka vytrhnúť z ich pazúrov a ukázať mu cestu k záchrane?

Stiahnuť

Mŕtve more, Izrael. V jednom z najpustejších miest na zemi sa nachádzajú spopolnené pozostatky celých bývalých biblických miest. Svedectvo, ktoré sa vo vnútri našlo, je neomylné. Existuje len jedno možné logické vysvetlenie. Jediné skutočné vysvetlenie rastúceho svedectva sa nachádza v Biblii v 1. Moj. 19,24 - totálne zničenie sírou a ohňom! Viac čítajte na stránke www.b-a-n.eu.Mŕtve more, Izrael. V jednom z najpustejších miest na zemi sa nachádzajú spopolnené pozostatky celých bývalých biblických miest. Svedectvo, ktoré sa vo vnútri našlo, je neomylné. Existuje len jedno možné logické vysvetlenie. Jediné skutočné vysvetlenie rastúceho svedectva sa nachádza v Biblii v 1. Moj. 19,24 totálne zničenie sírou a ohňom! Viac čítajte na stránke www.b-a-n.eu.

Stiahnuť

Táto kniha je stručný úvod do oblasti archeológie z iného "pohľadu". S ľahkým duchovným podtextom líči niektoré z objavov R. Wyatta. Záujemcom o túto oblasť budú postupne tieto fakty a objavy predkladané detailne s časovým odstupom, tak aby mal na ich pochopenie dostatočný čas a priestor.

Táto kniha je stručný úvod do oblasti archeológie z iného pohľadu. S ľahkým duchovným podtextom líči niektoré z objavov R. Wyatta. Záujemcom o túto oblasť budú postupne tieto fakty a objavy predkladané detailne s časovým odstupom, tak aby mal na ich pochopenie dostatočný čas a priestor.
– Objav Noemovej archy – Ronald Wyatt – Stiahnuť
– Objav Noemovej archy – Henri Nissen – Stiahnuť

Táto kniha ponúka biblické východisko z náboženského labyrintu dnešného sveta a naznačuje cestu pri hľadaní pravdy. Autor na základe svojej skúsenosti s celým radom omylov medzi cirkvami vyzýva k otvorenosti voči pravde predstavenej v Starej a Novej zmluve Písma svätého. Táto kniha ponúka biblické východisko z náboženského labyrintu dnešného sveta a naznačuje cestu pri hľadaní pravdy. Autor na základe svojej skúsenosti s celým radom omylov medzi cirkvami vyzýva k otvorenosti voči pravde predstavenej v Starej a Novej zmluve Písma svätého.

Stiahnuť

Zvláštne skúsenosti v živote prof. Dr. Waltera J. Veitha ho priviedli k Bohu. Ako profesor evolúcie mal však problém s biblickým šesťdenným stvorením. Starostlivým štúdiom však došiel k poznaniu, že evolučná teória nemôže obstáť tvárou v tvár faktom. V tejto brožúre nájdete pútavé rozprávanie toho, ako sa stal z evolucionistu kreacionista a aké okolnosti ho na tejto ceste sprevádzali. Zvláštne skúsenosti v živote prof. Dr. Waltera J. Veitha ho priviedli k Bohu. Ako profesor evolúcie mal však problém s biblickým šesťdenným stvorením. Starostlivým štúdiom však došiel k poznaniu, že evolučná teória nemôže obstáť tvárou v tvár faktom. V tejto brožúre nájdete pútavé rozprávanie toho, ako sa stal z evolucionistu kreacionista a aké okolnosti ho na tejto ceste sprevádzali.
Súvisiace videá a dokumenty